Спільно із життєписом університету пише свою історію факультет агротехнологій та екології, який з 1856 року розпочав аграрні студії у Дублянах, що біля Львова. Нині факультет залишається єдиним осередком вищої агрономічної освіти на теренах західного регіону України. Його випускниками є близько 15 тис. висококваліфікованих фахівців, які стали відомими вченими і науково-педагогічними працівниками, знаними академіками, докторами наук, професорами, кваліфікованими доцентами, вмілими керівниками, організаторами і фахівцями-професіоналами сільськогосподарського виробництва, відомими політиками і державними діячами, поетами і письменниками, релігійними достойниками, керівниками адміністративних районів і областей та різних державних і приватних структур.

Але де б і на якій посаді не працювали наші випускники, вони продовжують славну історію нашого університету і свого факультету, глибоко патріотичну національно свідому і державницьку як за своїм духом, так за змістом.

У нас є підстави пишатися своєю історією, є на кого рівнятися, і є з кого брати приклад. Тому так прискіпливо і так ретельно ми кожного року придивляємося до тих новобранців, які поповнюють лави студентської сім’ї. Бо хочемо зберегти славні традиції, і зв'язок поколінь, досягнути нових успіхів в освітньо-науковій і громадсько-політичній царині.

Найважливішим ресурсом і надбанням факультету є його науково-педагогічні працівники. Нині на семи кафедрах факультету працює 85 викладачів вищої кваліфікації, серед яких 14 докторів наук і професорів, 65 – кандидатів наук, доцентів. Безцінним «золотим фондом» факультету є такі відомі особистості у наукових і педагогічних колах як академік НААН, академік АН ВО України, доктор біологічних наук, професор В. В. Снітинський; доктор сільськогосподарських наук, професор В. Г. Влох; академік АН ВО України, доктор сільськогосподарських наук, професор З. М. Томашівський; академік АН ВО України, доктор сільськогосподарських наук, професор В. В. Лихочвор; доктор сільськогосподарських наук, професор І. І. Тимошенко; доктор біологічних наук, професор С. О. Вовк; академік АН ВО України, заслужений діяч науки і техніки, доктор сільськогосподарських наук, професор І. А. Шувар; провідні досвідчені доценти П. Д. Завірюха, В. І. Гулько, Г. О. Косилович, М. М. Вислободська, М. І. Бомба, О. М. Коханець, Н. Є. Панас, В. С. Борисюк, Б. І. Бінерт, І. М. Пархуць, В. Б. Данилюк, П. Р. Хірівський, Б. Б. Кружель, Р. А. Наконечний, М. В. Біляк та ін.

Для якісного навчання студентів в навчальний та позааудиторний час на факультеті створені належні умови. Заняття зі студентами проводяться у спеціалізованих навчальних аудиторіях і лабораторіях. Для послуг студентів функціонують читальні зали, в тому числі й читальний зал за основним місцем проживання студентів – у гуртожитку № 6. Працюють також два навчально-методичні кабінети і комп’ютерний клас з доступом до Інтернету. Мережа Інтернет є і в студентському гуртожитку факультету № 6.

Студенти мають можливість активно займатися науково-дослідною роботою на дослідному полі і в численних науково-дослідних лабораторіях спеціальних кафедр. Навчальну практику студенти проходять на дослідних полях кафедр, у наукових установах і виробничих підрозділах, а виробничу – в умовах виробництва у кращих господарствах як державного, так і приватного сектора, в навчально-науково-дослідному центрі Львівського НАУ. Кращі студенти проходять стажування за кордоном – в США, Німеччині, Франції, Великобританії, Чехії, Польщі, Бельгії, Данії та інших країнах.

До позитивів навчання студентів на нашому факультеті, зрештою як в цілому і в університеті, є можливість отримати другу вищу освіту, поглиблено вивчати іноземні мови і пройти мовну практику за кордоном, отримати права водія вантажного і легкового автотранспорту, закінчити поглиблені курси користувача комп’ютерної техніки з основами програмування. Це далеко не повний перелік тих освітніх послуг і перспективних пропозицій, якими сповна може скористатися кожен зі студентів факультету.

Гордістю нашого університету є високопрофесійна художня самодіяльність та численні секції з різних видів спорту, у функціонуванні яких беруть участь і студенти факультету агротехнологій і екології. Кожен студент може обрати вид художньої самодіяльності і спорту за власними уподобаннями.

Після закінчення навчання та отримання фахової підготовки технологи з агрономії, агрономи, професіонали з плодоовочівництва і виноградарства, інженери-екологи можуть працювати на відповідних посадах у господарствах різних форм власності, які займаються виробництвом продукції рослинництва, плодівництва, овочівництва, виноградарства та її зберіганням, переробкою і реалізацією; садах і плодорозсадниках з вирощування і реалізації саджанців плодових, ягідних культур і винограду; науково-дослідних установах, сортодільницях і станціях, карантинних і насіннєвих інспекціях, наукових лабораторіях, станціях і пунктах захисту рослин; управліннях охорони природи, земельних ресурсів, державних екологічних і сільськогосподарських інспекціях, лабораторіях екологічної експертизи, екологічних постах митниць і митних переходів, в органах державного екологічного управління, фітосанітарних службах тощо.

Кращі випускники можуть працювати викладачами в навчальних закладах – школах, ліцеях, технікумах, коледжах, інститутах, університетах; системі управління АПК, агробізнесі та в органах місцевого самоврядування, депутатських комісіях Рад різних рівнів тощо.

Віримо, що всі наші випускники займуть достойне місце у суспільстві і своїми досягненнями та добрими справами прославлятимуть свою Alma mater.

А наші погляди спрямовані на майбутніх вступників факультету. Хочемо, щоб і вони, як і їхні попередники, вписали свою сторінку у славну історію університету і факультету, а їхнє перебування в університеті європейського зразка – стало найщасливішими і найпам’ятнішими роками життя.

Науково-педагогічні працівники, студентські громадські та самоврядні організації факультету зроблять усе, щоб нинішні вступники стали повноправними членами нашої факультетської сім’ї, сформувалися як високопрофесійні фахівці та гідні громадяни держави.