УкраїнськаEnglish
Агрохолдинг «Мрія» розпочинає новий навчальний рік новими проектами та програмами стажувань для студентів сільськогосподарської сфери. Детальніше в розділі Студенту

Registration



Clock

News

Практика в Македонії
З 16 по 28 червня 2012... next...
Спогади про Леонтія Антоновича Дунця
Презентація книги "Поспішайте робити добро" Зал вченої... next...

University newspapers

Web links



New at forum

Who's online

We have 37 guests online
Articles, conferences
Cпільне засідання ректоратів

12 липня 2012 року у ЛНАУ відбулося спільне засідання ректоратів Львівського національного аграрного університету та Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького. У засіданні взяв участь директор Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій Ганганов  В. М., який представив доповідь на тему «Стратегія створення та перспективи розвитку Львівського державного університету природокористування та ветеринарної медицини» на виконання концепції реформування і розвитку аграрної освіти та науки (схвалено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2011 р. № 279-р) та плану  заходів на 2011-2015 рр., щодо реалізації концепції реформування і розвитку освіти і науки (схвалено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.10.2011 р. № 1112-р). Також з доповіддю виступили ректор Львівського національного аграрного університету академік НААНУ Снітинський В. В.  та  ректор Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького професор Гунчак В. М.

 
Для землевпорядної служби – належний рівень підготовки фахівців

Нині землевпорядник вільно володіє комп'ютером, іноземною мовою, добре знає земельне законодавство і вирішує в правовому полі найрізноманітніші питання, уміє брати на себе відповідальність технікою, у т.ч. електронними тахеометрами, лазерними далекомірами, приладами супутникового зв'язку, вміє читати електронні карти тощо. Він постійно дбає про підвищення кваліфікації, цікавиться новинками науки й сам бере посильну участь у наукових дослідженнях і розробках.

Розвиток земельних відносин у нашій країні здійснюється під впливом процесів, викликаних проведенням земельної реформи. Для забезпечення виконання державної політики в галузі земельних відносин та проведення земельної реформи в нашій країні створено систему землевпорядних органів України. Фахівців для них готують навчальні заклади різних рівнів акредитації.

Посильну участь у цьому процесі бере колектив землевпорядного  факультету та Інститут післядипломного навчання Львівського НАУ.

Тільки продовж 2012 року курси підвищення кваліфікації пройшли 90 фахівців: 46 працівників Держземагенства України і спеціалістів приватних землевпорядних служб у березні та 44 – у травні.

Вони успішно склали підсумковий залік перед авторитетною комісією: Фененко В. І. – начальник управління ринку та оцінки земель Держземагенства України; Мартин А. Г. – член Всеукраїнської громадської організації „Спілка оцінювачів землі”, к. е.н.; Прокопенко С. В. – секретар екзаменаційної комісії із складання кваліфікаційних іспитів експертами-оцінювачамми земельних ділянок.

Організатор навчання – Інститут післядипломного навчання Львівського НАУ

 
Навчання фахівців карантинної служби України у ЛНАУ

Щорічне збільшення обсягів імпорту і транзиту продуктів рослинного походження, особливо із країн, які маловивчені у карантинному відношенні, створює постійну загрозу ввезення на територію України нових адвентивних видів шкідників, хвороб рослин і бур’янів. Своєчасно виявити та перешкодити їх проникненню й поширенню на терени країни – головне завдання Державної служби з карантину рослин України.

Міжнародне співробітництво Державної служби з карантину рослин України з національними службами в галузі карантину і захисту рослин сприяє розв’язанню багатьох проблем та ефективнішому виконанню карантинних заходів, спрямованих на запобігання ввезенню й поширенню карантинних та інших небезпечних організмів.

Важливим етапом у розвитку Державної служби з карантину рослин України є підвищення кваліфікації інспекторів і навчання спеціалістів лабораторій.

Відповідно до листа Міністерства аграрної політики та продовольства України за №37-18-3-12/19289 від 14.12.2011 р.  „Про підвищення кваліфікації керівних працівників і фахівців АПК України у 2012 році” з 14 травня по 01 червня поточного року на базі Інституту післядипломного навчання Львівського національного аграрного університету пройшли курси підвищення кваліфікації завідувачі і спеціалісти карантинних лабораторій – 33 особи з усіх областей України та АР Крим.

Наявна матеріально-технічна база університету дає можливість творчо використовувати для навчання науково-виробничий потенціал, ефективно реалізовувати інтеграцію науки, виробництва і навчання, у його філіях, в кращих господарствах усіх форм власності. До послуг слухачів створені комп’ютерні класи, підключені до Internet, які допомагають розв’язувати виробничі, технологічні та управлінські ситуації, бібліотека, навчальні аудиторії та лабораторії.

Післядипломна освіта у Львівському НАУ, безперервне підвищення кваліфікації фахівців, науково-педагогічних і педагогічних працівників у межах сучасного інформаційного суспільства, інтеграція національної освіти до європейського освітнього простору, широкий обмін досвідом здійснюються за професійними програмами, програмами тематичних постійно діючих та короткотермінових семінарів, і спрямовуються на забезпечення оновлення та вдосконалення умінь і знань.

Перепідготовка спеціалістів здійснюється на підставі договорів (контрактів), укладених Львівським національним аграрним університетом з міністерствами, відомствами, підприємствами, організаціями й установами всіх форм власності, а також з бажаючими пройти перепідготовку за власні кошти.

Університет забезпечує слухачів і студентів Інституту післядипломного навчання проживанням в гуртожитку (на території студентського містечка в Дублянах).

Слухачі курсів підвищення кваліфікації мали змогу на належному професійному рівні збагатити свої знання. Адже, до занять залучено висококваліфікований науковий потенціал і належна матеріально-технічна база університету.

Водночас слухачі ознайомилися з історико-культурною спадщиною Львова, Дублян, побували в Нагуєвичах – у музеї-садибі Івана Франка, що справило на них незабутнє враження і бажання глибше впізнати галицький край.

Навчальний процес відбувається за типовими навчальними планами і програмами з урахуванням вимог сучасного виробництва.

Неперервна освіта забезпечує можливість навчання кожної людини впродовж усього її життя і дає змогу формувати у людини бажання та вміння вийти за межі мінімально необхідних знань, потреби до саморозвитку, безперервної та гнучкої самоосвіти.

Післядипломна освіта є складовою загальної системи освіти, її структурним елементом. Вона являє собою спеціалізоване вдосконалення освіти та професійної підготовки особи поглибленням та оновленням її професійних знань, умінь та навичок або набуття іншої професії, спеціальності на основі здобутого раніше освітньо-кваліфікаційного рівня та практичного досвіду.

Організатори навчання – Інститут післядипломного навчання Львівського НАУ, Державна інспекція з карантину рослин у Львівській області

 
Асоціація європейських університетів

Під час генеральної асамблеї ІСА у Вільному університеті Боцен-Больцано (Італія) наш університет прийнято в  Асоціацію європейських університетів наук про життя – Association for European Life Science Universities.

 
Ефективне сільськогосподарське використання меліорованих земель та техногенних ґрунтів

Кафедрою ґрунтознавства, землеробства та агрохімії був проведений науково-практичний семінар  «Ефективне  сільськогосподарське використання меліорованих земель та техногенних ґрунтів» на базі Інформаційно-дорадчого центру  Львівського  обласного управління водних ресурсів.

Роботу семінару розпочав завідувач кафедри ґрунтознавства, землеробства та агрохімії  в. о. професора Лопушняк В.І., який окреслив актуальність теми, суть проблеми ефективного   сільськогосподарського використання меліорованих земель та техногенних ґрунтів і  мету проведення даного семінару. В роботі семінару взяли участь професор кафедри ґрунтознавства, землеробства та агрохімії Томашівський З.М., директор ДУ Львівський обласний проектно-технологічного центру родючості ґрунтів та якості продукції «Облдержродючість» Демчишин А.М., начальник  відділу експлуатації водних об’єктів Львівської ГМЕ Цюра О.А., головний інженер Львівської ГМЕ Грабовська С.П., начальник Львівського  обласного державного центру експертизи  сортів Кузько В.Г., аспірант кафедри ґрунтознавства, землеробства та агрохімії  Августинович М.Б., викладачі кафедри.

Учасники семінару обговорили питання сучасного стану та перспективи використання меліорованих  і техногенних ґрунтів Львівської області, особливості системи удобрення основних сільськогосподарських культур  на цих ґрунтах, проблеми хімічної меліорації  осушених ґрунтів, стан гідромеліоративних споруд і регулювання водного режиму меліоративних земель, формування сортових ресурсів зернових культур та особливості  їх вирощування на осушених землях. В результаті роботи семінару намічено шляхи подальшої співпраці в напрямку вивчення агрофізичних та агрохімічних властивостей меліорованих і техногенних ґрунтів, їх ефективного сільськогосподарського використання.

В рамках роботи семінару відбулася презентація лабораторії моніторингу  вод і ґрунтів Львівської гідрологомеліоративної  експедиції та демонстративного  польового досліду, закладеного  на техногенному ґрунті.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 18